O nás

 História spoločnosti
Vznikla v roku 1993 výhradne ako slovenská spoločnosť. S využitím mnohoročných skúseností prináša vo svojej činnosti profesionálnosť, odbornosť, kvalitu a vždy nové trendy odskúšané pod záštitou odborníkov. Momentálne sa spoločnosť ATC stará o zamestnanie pre viac ako 100 ľudí spolu v 9 pobočkách na Slovensku a v Čechách.
 
Vývoj spoločnosti ATC a firemný rozmach postupne napredoval prevádzkovaním nápojových automatov, vývojom a výrobou kávy, či surovín do automatov. Neskôr sa spoločnosť natoľko rozrástla a etablovala na oboch trhoch bývalého Československa, že nastalo rozdelenie spoločnosti do dvoch hlavných divízií pod názvom „coffee service“ a „food service“. 

Spoločnosť napredovala vždy dopredu z vlastného kapitálu a bez účasti akýchkoľvek zahraničných investorov, čo prinieslo zamestnanie a stabilitu mnohým ľuďom ich rodinám nielen z Púchova a Považia ale aj oboch susedných krajín Slovenska a Česka.

Túžba priniesť vždy viac a výnimočného pre zákazníka a konzumenta viedla majiteľov bratov Útlych ďalej až za horizonty bežného a štandardného, čo vyústilo do 1. slovenskej kávovej plantáže v Kolumbii alebo do vlastnej výroby chladených čerstvých cestovín. Na plantáži pod názvom El Colibrí v Kolumbii dohliada ATC na pestovanie, spracovanie a dopravu kávy až do skladov na Slovensku. Výberová káva je u nás pražená, balená a predávaná spotrebiteľom, či už cez internetový obchod dobrakava.eu alebo priamo v srdci Púchova, na mieste rodiska majiteľov - v obchode s názvom Gurmán El Colibrí na Moravskej ulici.

A slogan, ktorý by toto všetko mohol vystihnúť, ba oveľa viac ako úsilie, nadšenie, snahu či investície majiteľov je veľmi jednoduchý: "...to, čo vám chutí!“

 

Food service
Vývoj, výroba, distribúcia a poradenstvo v oblasti závodného stravovania. Zamerané na školské prevádzky, nemocnice, kúpeľné domy, domovy dôchodcov, reštaurácie, pizzérie, hotely a pod. Pri komunikácii so zákazníkom sa riadi heslom: "...to, čo vám chutí!" a to je predovšetkým základným krédom pri vývoji a tvorbe akýchkoľvek výrobkov, či jedla.
Skladba sortimentu je zložená z čerstvých a trvanlivých výrobkov (chladené a suchý sklad) a obsahuje viac ako 650 položiek. Komunikáciu zabezpečuje prostredníctvom obchodných reprezentantov, centrálneho telemarketingu či priamo kuchárom-prezentátorom. Výhradné zastúpenie značiek:

        
 
Coffee service
Výroba, vývoj, predaj a dovoz čerstvo praženej a instantnej kávy. Zamerané na starostlivosť a servis zákazníkom, prevádzkovateľov nápojových automatov, profesionálne kaviarne, konečných zákazníkov a všetkých milovníkov kávy a kávových nápojov.

Pestovanie a zber vybraných druhov Arabiky prebieha priamo na našej plantáži El Colibrí v Kolumbii. Plantáž sa nachádza v nadmorskej výške 1900 metrov v oblasti Cauca. Káva z plantáže El Colibrí má charakteristickú a silnú arómu. je zamatovo krémová, delikátna a s bohatou vyváženou sladkou chuťou plnou kvetinovo - ovocných tónov.

Spracovanie zelenej kávy, výroba a dodanie praženej, mletej zrnkovej kávy, instantnej kávy (práškovej, vymrazovanej a aglomerizovanej). Výroba privátnych kávových výrobkov na zákazku.
Výhradné zastúpenie značiek: